Facebook

Samo se srcem dobro vidi
U nedjelju (3. ožujka 2019. godine) tijekom svete mise s djecom Framaši su scenski izveli priču o Sokratova tri sita čiji su sadržaj povezali s nedjeljnim čitanjima i evanđeljem. Svojom kratkom izvedbom istaknuli su osnovnu misao evanđelja da „dobar čovjek iz dobra i blaga srca iznosi dobro, a zao iz zla iznosi zlo“. (Lk 6, 45)


I propovijed župnika fra Željka Ćurkovića bila je nastavak promišljanja o tome kako riječi ne nastaju u ustima, nego se začinju u srcu.
Za čistoću i oka i srca potrebno je imati dobrog učitelja, a to je sam Isus Krist koji je rekao: „Učite se od mene jer sam krotka i ponizna srca“. (Mt 11,29)
A naša su se srca na ovoj svetoj misi napunila puninom riječi, ali i ljepotom svirke i pjesme u izvedbi dječjeg zbora i malog Paxa.

Pretraživanje

Idi na vrh