Facebook

U nedjelju, 24. 2. 2019. imali smo roditeljske sastanke za roditelje prvopričesnika i krizmanika. Za roditelje prvopričesnika u 18 sati, a za roditelje krizmanika u 19:30 sati. Ovo je drugi od tri godišnja roditeljska sastanka koja imamo sa roditeljima prvopričesnika i krizmanika. Ovi roditeljski sastanci su zamišljeni kao kateheza za roditelje. Prvi roditeljski sastanak za roditelje prvopričesnika i krizmanika održao je fra Kristijan na temu: „Isus Krist kao povijesna osoba“, dok je ovaj drugi susret održao fra Ivan na temu „Ljutnja“ . Govor o ljunji je započeo kratkim scenskim prikazom naših mladih, koji su prikazali scenu mladog bračnog para, sa problemom ljutnje, pred psihoterapeutom. Scenski prikaz je bio šaljivog karaktera , i kao takav u opuštenoj atmosferi bio je odličan uvod u samu problematiku teme. U temi se iznio problem i korjen ljutnje, maske ljutnje koje često ljudi koriste. Postavilo se pitanje: Jeli ljutnja grijeh? I završilo se primjerom ljutnje i ponudom riješenja kako ljutnju nadići, spriječiti i pobjediti.
„Razumijevanje čovjeka zadržava od gnjeva i na čast mu je kad prijeđe preko prijestupa“ ( Mudre izreke 19.11).

Pretraživanje

Idi na vrh