Najavljujemo

Nema nadolazećih događaja!
Facebook

2. 2. u 19 sati u crkvi sv. Ante proslavili smo blagdan Prikazanje Gospodinovo ili Svijećnica, koji je ujedno i Dan posvećenog života. Taj blagdan vezuje se uz riječi Šimuna starca po kojemu je Isus Svjetlo na prosvjetljenje naroda.
Prije svete mise formirala se procesija nakon koje je uslijedio blagoslov svijeća. Poslije blagoslova, ministranti i svećenici su s upaljenim svijećama krenuli u kratki ophod po crkvi nakon čega je započela sveta misa. Svijeće, naravno, kako je to već naznačio Šimun starac, predstavljaju Isusa, a hod u procesiji s upaljenim svijećama označava spremnost vjernika da uvijek idu za jedinim istinskim Svjetlom – svojim Učiteljem, te da i sami u svom životu svojim dobrim djelima pokazuju snagu toga svjetla. Takve se blagoslovljene svijeće nose kućama i koriste se u različitim prigodama.
Misu je predvodio voditelj župe fra Željko uz koncelebraciju dušobrižnika fra Kristijana i fra Ivana, u prepunoj crkvi. Nakon mise imali smo i obred grličanja koji po tradiciji spada na blagdan sv. Blaža. Pošto blagdan sv. Blaža spada na nedjeju, obred grličanja poslije nedjeljnih svetih misa bio bih teško izvediv zbog mnoštva vjernika, koji redovito prisustvuje na slavljima nedjeljnih misa.
Neka nam naš Gospodin, svojim primjerom, osvjetli ovozemaljski put prema vječnom spasenju, čuvajući nas svakog zla, po zagovoru svetog Blaža!

Pretraživanje

Idi na vrh