Facebook

Ovogodišnja proslava sv. Našeg oca Franje Asiškog trajala je dva dana. Prvi dan, točnije 3. 10. imali smo svetu misu u 19 sati, u crkvi sv. Ante, koju je predvodio fra Ivan Čikara. Poslije svete mise bio je Obred preminuća našeg oca sv. Franje. Već po običaju, na obredu preminća sa našim fratrima i časnim sestrama, sudjeluju i mnogi okolni svećenici i časne sestre. I ove godine čitanja tijekom obreda predvodili su naši Framašu i Franjevački trećoredci.

Drugi dan i vrhunac proslave, bila je sama svetkovina svetog našeg oca Franje Asiškog, točnije 4. 10. Tog dana kao i dosadašnjih godina, imali smo primanja i obećanja u Framu-Franjevačku mladež i primanja i zavjetovanja u FSR-Franjevački svjetovni red.
Svečano misno slavlje je predvodio u 19 sati, u crkvi sv. Ante, župnik fra Željko Ćurković. Nakon homilije pristupilo se obredu primanja u Framu, a nakon primanja (jedan framaš), su položena i obnovljena Framaška obećanja (njih 6). Poslije primanja i obećanja u Framu, primljeni su kandidati FSR- a (njih 10), koji su izrazli želju stupiti u Franjevački svjetovni red. Poslije toga su članovi FSR-a obnovili zavjete na godinu dana (njih 2). Nakon obnovljenih zavjeta pristupili su kandidati za trajne zavjete, oni su se zavjetovali u svjetovnom staležu trajno slijedt karizmu svetog Franje opslužujući sveto evanđelje (njih 10).
Poslije izgovorenih obećanja i zavjetovanja, Framaši i Trećoredci su se upisali u knjige obećanika u Frami i zavjetovanika u Franjevačkom svjetovnom redu, što je običaj od 2014. godine. Cijelo sveto misno družene oko stola Gospodnjeg uljepšalo je pjevanje našeg velikog mješovitog župskog zbora na Obredu preminuća, i mladog zbora i grupe PAX, na samu svetkovinu.
Poslije svečanog misnog slavlja, na samu svetkovinu, po običaju Framaši i Trećoredci su sa svojim gostima išli u dvoranu sv. Ante (uz crkvu) gdje smo se nastavili zajedno družiti oko stola kojeg su priredile vrijedne ruke naših Framaša i Trećoredaca, uz dobrotu našeg župnika fra Željka i svesrdnu podršku svojih duhovnih asistenata fra Kristijana i fra Ivana!
Neka ih sve blagoslovi Gospodin i neka ih čuva! Neka ih licem svojim obasja, milostiv neka im bude! Neka svoj pogled svrni na njih i mir im podari!

Pretraživanje

Idi na vrh