Facebook

Ove godine Dan župe proslavili smo u Saalbau Griesheim u subotu, 9. 6. Cijeli program je započeo u 18:30, a vodili su ga naši dragi studenti Mirko i Josipa. Uz njih pozdrav je svim prisutnima uputio, župnik fra Željko. Program smo započeli s onim koji su naiskusniji, a to je naš Veliki mješoviti župski zbor, pod ravnanjem s. Pavlimire. Oni su nam otpjevati dvije pjesme: 1. Svom te dušom (pjesma posvećena našem zaštitniku sv. Anti) i 2. O, blažena (tekst: s. Ana Marija Biško, glazba: fra Slavko Topić).


Započinjući glazbene točke s najiskusnijima, plesne točke su započele s najmlađima: Malim folklorom. Oni su otpjevati i otplesati Pjesme i plesovi Posavine.
Po prvi put ove godine nastupila je i novooformljena župska Ženska klapa, pod vodstvom s. Pavlimire. Ženska klapa je otpjevala tri pjesme: 1. Čija je ono divojka (Ljubo Stipišić), 2. Sinoć kad sam ti priša (Dinko Fio) i 3. Djevojka je ružu brala (Vlado Vuletin).
Između svih naših župskih grupa uvijek nam je drago kada na našim slavljima sudjeluje i hrvatska dopunska nastava. Njih možemo slobdno nazvati vanjskim suradnicima s kojima je uvijek lijepo surađivati. Oni su nam, pod budnim okom svoje učiteljice Lidije izrecitirali recitaciju: „Boje prijateljstva“.
Daljni program nastavljamo uz pjesmu i ples, a i jedno i drugo je ukombinirao u svojoj točki naš Srednji folklor. Oni su nam otpjevati i otplesati Pjesme i plesove iz Rožanca.
Nakon njih je uslijedila grupa koja je svima u župi jako poznata, a naročito mladima, kao i onima koji svake Nedjelje idu na misu s mladima u Deutschorden crkvu. Jer oni tamo svake nedjelje, sa svojim voditeljem Stjepanom, u 12 sati, svojom pjesmom i svirkom uljepšavaju nedjeljeno liturgijsko slavlje. Oni su nam izvesti dvije skladbe: 1. Djeluj kroz mene i 2. Gospode ja trebam te.
Uz naše župske iskusnije grupe, kao što su Veliki zbor, Veliki folklor, spada svakako i Franjevački svjetovni red. Oni se u našoj župi redovito sastaju svake prve i treće subote u mjesecu, gdje uče o vjeri i karizmi sv. Franje. Uz karitativni rad koji je naizražajniji, sudjeluju aktivno u svim župskim aktivnostima, ali nađu i vremena za zajedničke izlete. Na župskim proslavama i različitim župskim susretima uvijek se prestave sa scenskim prikazom. Oni su prikazati, sa svojim duhovnim asistentom fra Ivanom, na sebi svojstven način – biblijski isječak, u kojem apostoli među sobom raspravljaju tko najveći. Scenski prikaz su nazvali iz tog razloga: Tko je najveći?
Nakon njih je nastupio Veliki folklor sa Pjesmama i plesove Slavonije. Sve folklore su uvježbavale: Silvija, Marijana, Anita i Lucija.
Potom je usllijedio nastup Malog Pax-a, koji svojom svirkom i pjesmom uljepšavaj nedjeljno liturgijsko slavlje svake prve nedjelje u mjesecu u crkvi sv. Ante na misi sa djecom u 18 sati. Oni su za ovu prigodu, sa svojim voditeljem fra Željkom, pripremili tri pjesme: 1. Da mi je biti sunce, 2. Na Babilonskim obalama i 3. Ne boj se.
Uz djecu Malog Pax-a, svakog vikenda u našoj župi župski vjeronauk pohađa sve skupa oko 600 vjeroučenika. Od svih njih jedan manji dio je, pod vodstvom s. Filipe, izveo nam je scenski prikaz: U Kristovoj mreži.
Na kraju sve što se vidjelo i čulo možemo zamisliti kao jedan veliki kolač kojeg je naša župa pripravila za svoje vjernike. I na kraju priprave kolača, uvijek dolazi šlag ili kako mi volimo reći šećer na kraju. A svakako najslađi su oni najmlađi. U ovom slučaju to je bio Dječji zbor, pod vodstvom s. Pavlimire. Oni su nam izvesti dvije pjesme: 1. U tebi nebo je zemlju poljubilo (tekst i glazba: fra Ante Vučković) i 2. Putovima pjesme nove (tekst: s. Vilma Šurjak, glazba: Vlado Sunko).
Poslije nastupa Dječjeg zbora, uslijedio je završni dio programa, u kojem su: fra Željko, fra Ivan i fra Kristijan udijelili zaslužena priznanja i zahvale: najredovitijim vjeroučenicima na misi i vjeronauku, svim vjeroučiteljicama i učiteljicama, kao i časnim sestrama i voditeljicama folklora, uz posebnu zahvalu voditeljima programa. A za sam kraj bilo je svečano proglašenje pobjednika Malonogometne katoličke lige naše župe i udjeljivanje priznanja svima zaslužnima, tako da je Posavina osvojila prvo mjesto Malonogometne katoličke lige naše župe, Offenbach/M drugo mjesto, a ekipa Vatreni treće mjesto, najbolji strijelac je Antonio Kuraja iz ekipe Main Taunus Hochtaunus!
Na kraju službenog programa najavljen je Band “Upitnik”, koji je sve prisutne uveseljavao lijepom domaćom pjesmom! Svima hvala!

Pretraživanje

Idi na vrh