Najavljujemo

Nema nadolazećih događaja!
Facebook

U subotu 26. svibnja svečano je u frankfurtskoj katedrali proslavljen sakrament sv. Krizme koju je primio 131 krizmanik. Sakrament je podijelio vojni biskup u miru msgr. Juraj Jezerinac. Svečano slavlje započelo je pozdravom i željom dobrodošlice krizmanice u ime svih krizmanika i župnika fra Željka ocu Biskupu. Moto ovogodišnje krizme bio je iz poslanice sv. Pavla apostola Rimljanima: „Svi koje vodi Duh Božji sinovi su Božji.“ Rim 8, 14


U prigodnoj propovijedi biskup Juraj Jezerinac je istaknuo važnost darova koje donosi Duh Sveti sa sobom koji nam pomažu kako bi ovaj zemaljski život mogli živjeti u skladu s Božjom voljom. Zatim je pozvao mlade Hrvate da ne zaborave tko su i odakle su, da budu vjerni svom hrvatskom narodu i svojoj Katoličkoj crkvi te poželio da ih jednog dana sve zajedno vidi u Hrvatskoj u koju bi volio da se vrate. Nakon propovijedi i obnove krsnih obećanja pristupilo se sakramentu potvrde. Poslije podjele sakramenta krizmanici su na oltar prinijeli darove: kruh, vodu i vino, maslinu, cvijeće i uljanicu.
Na koncu svete mise, župnik fra Željko je zahvalio najprije Bogu što nam je podario ovoliki broj krizmanika, ocu Biskupu na njegovoj spremnosti da s nama slavi sakrament sv. Potvrde, s. Pavilimiri i mješovitom zboru " Mate Lešćan" koji je svojim pjevanjem uzveličao slavlje, fra Ivanu koji je budnim okom vodio ministrante, fra Kristijanu koji je pripremao krizmanike te svima koji su na bilo koji način sudjelovali u slavlju s. Filipi, redarima, tajnici Boženi, roditeljima, krizmanicima.

Pretraživanje

Idi na vrh