Najavljujemo

Nema nadolazećih događaja!
Facebook

Dana 30. 4. 2018. u našoj župi organizirali smo prvi Susret mladih naše župe. Na ovaj susret bili su pozvani svi mladi naše župe i šire, od krizmanika pa naviše. Susret je trajao od 16:00 stai do 22:00 sata, a tema susret aje bila: „Životni poziv“.
Početk susreta je bio molitveno meditativni, kojeg su pripremili s. Filpa i fra Ivan, koji je govorio o našoj molitvi – razgovoru s Bogom.

Nakon toga, pristupilo se samoj temi susreta, gdje su fra Ivan i fra Željko održali kratko po kratko predavanje o pozivu, konkretno: „Svjetovni poziv“ i „Duhovni poziv“. Nakon njihovih predavanja imali smo četiri kratka izlaganja o različitim pozivima: Svećenički poziv je izložio fra Kristijan, Redovnički poziv s. Filipa, Pozim mladog čovjeka Mirko Perajica, Poziv roditelja Anita Luburić. Poslije ovh izlaganja svi prisutni podjeljeni su u pet grupa. Prva grupa je bila „Odluka za poziv/zanimanje“, koju je vodio fra Kristijan. Druga grupa je bila „“Duhovni poziv“, koju je vodio fra Željko. Treća grupa je bila „Sjetovni poziv/zanimanje“, koju je vodio fra Ivan. Četvrta grupa je bila „Ostvarenje poziav /zanimanja“, koju je vodila s. Pavlimira – ta grupa je bila posebna jer je temu obradila sa grupom seniora, koja je u isto vrijeme imala svoj redoviti susret. I Peta grupa je bila „Poziv u Bibliji“, koju je vodila s. Filipa. Rad u grupi su animirali mladi animatori, studenti, framaši i krizmanici.
Sve ovo rečeno je potrajalo do 18:20, kada se je moralo poći u crkvu sv. Ante gdje je bila zajednička krunica na nakanu duhovnih zvanja, jer je upravo završio tjedan za duhovna zvanja. Nakon krunice, koju su predvodili mladi, slavili smo svetu misu. Sv. Misu je predvodio fra Ivan, koji je u propovijedi naglasio važnost Božjeg poziva kojeg dobivamo po njegovoj riječi, a on je poziva uvijek na ljubav. Ljubav je žrtva, sebedarje onome kojega volim, nesebično darivanje, koje po dobrim djelima usrećuje drugoga, a sreća drugoga osmišljuje naš životni poziv i daje u konačnici i naš kršćanski smisao postojanja. Taj poziv ljubavi koja je žrtva nije lako čobjeku prihvatiti i na njega odgovoriti, stoga Isus šalje Duha Branitelja. Duha koji je ljubav između Oca i Sina. Isus nam daje svoju ljubav, koja nam daje snagu, da ga ljubimo i hrabro svjedočimo do kraja. U toj Ljubavi čujemo njegovu riječ i vršimo njegove zapovjedi, na što nas je i pozivalo evanđelje toga dana.
Nakon središnje proslave našega susreta za mlade – sv. mise, duhovne okrepe, ponovno su se svi vratili u hrvatski centar, gdje su se svi osvježili i tjelesno okrijepili. Okrepljeni nastavilo se sa programom, u kojem je bio plenum, izlaganje grupa o svom zajedničkom jednosatnom radu. Svi su donijeli vrijedne i zanimljive zaključke koji su, nadamo se, obogatili sve prisutne, pa na kraju nije bilo teško zaključiti ovaj lijepi susret najvećom ocjenom, lijepim riječima i nadom da se opet brzo ponovi.
Za kraj, koji je bio zabavnog karaktera pobrinuo se fra Kristijan, koji je pripremio kviz „Kahoot“ u kojem su sudjelovali svi, a samo je jedan bio pobjednik: Josip Landeka, koji je osvojio knjigu „Radisni prosjak“ sa potpisima svih prisutnih, na uspomenu na ovaj divni susret mladih!

Pretraživanje

Idi na vrh