Najavljujemo

Nema nadolazećih događaja!
Facebook

U našoj župi, dana 21. 4. obilježili smo Dan planeta zemlje (koji se obilježava 22.4.) u organizaciji Franjevačkog svjetovnog reda. Kao nasljednici sv. Franje (Zaštitnika ekologa i ekologije) u svijetu, želje ovim obilježavanjem Dana planeta zemlje usmjerili svima pozornost na očuvanje svega stvorenog, što nam je Bog dao svojom ljubavlju i milošću.
U 20:15 sati, nakon večernje svete mise, pogledali smo film „Slatke vode“, kroz kojeg smo se podsjetili kolika je važnost slatke vode, koje ima svega 3% od sve vode.Osim vodenih životinja i kopnene su usko vezane zu vodu, bez koje ne mogu živjeti, i upravo zbog te važnosti cijeli hranibneni lanac, sva dramatika i ljepota prirode, odvija se zu vodu, sva priproda i cijeli živi svijet ovisi o vodi.

Pa i naše ljudsko tijelo u velikom postotku je „vodeno“. Zato čuvajmo vodu!Jedan od načina očuvanja vode čistom je svakako i to da pazimo, da u vodu ništa ne bacamo i da je nikako ne zagađujemo, u čemu je veliki problem svakako plastika, za koju treba dugi niz godina da se razgradi, a neke vrste plastike se i ne razgrade. Stoga su naši trećoreci učini jedan mali potez u svezi toga, prodavali su platnene vreće, kako bi je naši vjernici uvijek nosili sa sobom i tako smanjili potrošnju plastičnih vreća.
Uz ljepotu vode koja život znači poslije filma počastili smo se i kolačima zu ugodno druženje.

Pretraživanje

Idi na vrh