Facebook

Već nekoliko godina u svetom trodnevlju, sa Velikog četvrtka na Veliki petak u našoj župi se organizira cijelonoćno klanjanje. Od samog početka ovo klanjanje je pripremao Franjevački svjetovni red sa svojim duhovnim asistentom, tako je bilo i ove godine, ali ove godine je puno više vjernika sudjelovalo nego prijašnjih godina. Naime, svake godine sve više! To je prekrasno!


S klanjanjem Euharistijskom Isusu smo počeli u 23 sata, nakon svečane svete mise Večere Gospodnje u katedrali sv. Bartolomeja sa njemačkom župom. U klanjanju svakog punog sata smo razmišljali o Isusovoj agoniji u Maslinskom vrtu. Uz pjesmu, bilo je vremena i za osobnu molitvu u tišini.
Klanjanje je završilo kratkim promišljanjem u 7 sati i blagoslovom s Presvetim Oltarskim Sakramentom, nakon čega su se svi razišli u tišini, polazeći svojim domovima i razmišljajući o otajstvu Kristove muke i Božjem daru Spasenja.

Pretraživanje

Idi na vrh