Facebook

Od 16. do 18. 3. 2018 u našoj župi imali smo korizmenu duhovnu obnovu.

Ovogodišnju korizmenu duhovnu obnovu predvodio je prof. dr. fra Božo Lujić, profesor Svetog pisma.
Prvi dan (16.3.) duhovne obnove počeo je križnim putem u 18 sati, kojeg su animirali braća i sestre Franjevačkog svjetovnog reda. Oni su uz scenske prikaze postaja Križnog puta i uz tekstove pokušali ljudima dočarati na življi način Kristovu muku podnešenu za oproštenje naših grijeha i naše spasenje. Uz scenski prikaz postaja i čitanje tekstova uz određene postaje, prije svake postaje bi jedan od trećoredaca donio crnu vrećicu od smeća, koja je simbolizirala određeni grijeh, predavao Isusu u veliku crnu vreću koja je simbolizirala križ. Na zadnjoj postaji Uskrsnuća, ta crna vreća je bila prevraćena u bijelu, što je simboliziralo oproštenje i Spasenje.
Naime, križne putove petkom animiraju različite župske zajednice (Crkveni zbor, Mlade obitelji, Vjeroučenici, Frama, FSR, Folklor).
Nakon križnog puta fra Božo je izložio svoju prvu temu: „Što je bit kršćanstva? Pogled na svijet i čovjeka iz Božje perspektive!“ Poslije predavanja slavio je svetu misu preko koje je propovijedao: „Korizma, odricanje, post. Što bi to trebalo značiti?“
Drugi dan duhovne obnove (17.3.) započeo je predavanjem u 18:30 na temu: „Biblijska slika čovjeka otvorenih odnosa i komunikacije s Bogom, s ljudima i s prirodom.“ U misi nakon predavanja propovijedao je o:“Problem patnja: Jeremija patnik – Isus patnik!“
Treći dan (18.3.), koji također spada u ovu duhovnu obnovu, fra Božo je predvodio i propovijedao nedjeljne svete mise u Sv. Alberta u 9 sati, u Katedrali u 12 sati i u crkvi sv. Ivana Apostola u Unterliederbachu u 16 sati. Na temu: „Novi savez i nova Božja logika života!“
Cijelo vrijeme se ispovijedalo, jer tih dana smo započeli i Korizmenu ispovijed, kada je za ispovijed vjernicima na raspolaganju veći broj svećenika.

Pretraživanje

Idi na vrh