Facebook

Dana 13.3. 2018, održana je druga sjednica našeg župskog vijeća u novom sazivu. Naime, nakon prošle sjednice, koja je bila 28.11.2017.

, gdje se konstituiralo novo župsko vijeće sa svim službama i zaduženjima, na ovoj drugoj sjednici se raspravljalo o konkretnim problemima.
U dugoj sjednici rješavalo se pitanje pripreme za vizitaciju novog biskupa Georga, zatim pitanje procesije Velikog Petka ulicama grada Frankfurta, i nabava novih sjedalica za Hrvatski centar.
Nakon tih ključnih rasprava uslijedila su iznošenja izvješća raznih župskih sekcija. Sekcija mladih je iznijela plan organiziranja godišnjih susreta za mlade HKŽFrankfurt/M, gdje bi svi naši mladi različitih grupa i uzrasta imali jedan godišnji zajednički susret (Studenti, Frama, Pax, Folklor…). Liturgijska sekcija je zasnovana na grupi čitača koji se redovito sastaju četvrtkom. Sekcija javne djelatnosti kao prioritet sada ima internetsku stranicu koju redovito uređuje, a u izradi je i nova, tu se složilo da se krene i sa facebook stranicom župe. Karitativna sekcija se veže uz FSR i karitativne djelatnosti FSR-a.
Još su naši članovi Gewähltes Mitglieder des Rates der Gemeinden von Katholiken anderen Mutersprache iznijeli izvješće sa zajedničke sjednice na razini biskupije, gdje je naglasak stavljen na talente svakog čovjeka i posebno se razgovaralo o mladima.

Pretraživanje

Idi na vrh