Facebook

Dana 25. veljače 2018. u našoj župi, preko župne svete mise u katedrali sv. Bartolomeja u 12 sati predstavilo se naših 105 prvopričesnika. Župnik fra Željko Ćurković predvodio je euharistijsko slavlje.
Pola sata prije mise, u 11:30 molio se križni put koji su predmolili prvopričesnici s roditeljima.

Za vrijeme moljenja križnog puta svi su prvopričesnici stajali ispred oltara, po sredini crkve u znaku slova „T“. Slovo „T“ predstavlja „Tau“, koje je u Starom zavjetu u Knjizi proroka Ezekijela znak izabranja: oni koji su njime obilježeni na čelu, stoje pod posebnon zaštitom.U Novom zavjetu nailazimo na „Božji pečat na čelu“ kao znak konačnog spasenja. Tau ima oblik Kristova križa.
Križni put bio je pod geslom „Kristove i moje / naše ruke“. U svakom razmatranju križnog puta spominjale su se ruke. Prvopričesnici su se na vjeronauku sa s. Filipom pripremali pa su,
nadahnuti tekstom, crtali ruke:
1. postaja: Ruke ljubavi
2. postaja: Ruke pristanka
3. postaja: Ruke solidarnosti
4. postaja: Ruke utjehe
5. postaja: Ruke pomoći
6. postaja: Ruke suosjećanja
7. postaja: Ruke hrabrosti
8. postaja: Ruke mira
9. postaja: Ruke snage
10. postaja: Ruke milosrđa
11. postaja: Ruke oprosta
12. postaja: Ruke oslobođenja
13. postaja: Ruke predanja
14. postaja: Ruke istine
Svoje crteže ruku prvopričesnici su pokazivali kod svake postaje križnog puta. Nakon pročitanog kratkog biblijskog teksta - podigli bi zajedno slike visoko u zrak. Tako ujedinjeni u Kristovom križnom putu ruke prvopričesnika bile su Kristu ruke ljubavi i utjehe.
Euharistijsko slavlje svojim pjevanjem uzveličao je naš župni mješoviti zbor pod ravnanjem sestre Pavlimire.

Pretraživanje

Idi na vrh