Facebook

18. veljače u našoj župi se je održao drugi sastanak u nizu, za roditelje naših Prvopričesnika i Krizmanika. Za roditelje Prvopričesnika sastanak se održao u 18 sati, a za roditelje Krizmanika u 19:30 sati.
Ova zamišljena tri godišnja Roditeljska sastanka su zamišljena kao „Vjeronauk za roditelje“, gdje roditelji sa svojim svećenicima razlažu neke vjerske teme.
Na ovom susretu tema je bila „Psovka i ogovaranje“, koju je pripremio fra Ivan. Fra Ivan je najprije izložio problem psovke pa problem ogovaranja.

Kako bi što više naglasio razornu moć ovih grijeha sve je potkrijepio primjerima iz naše povijesti bliže i dalje, al svakako opet sve utemeljeno na osnovi Svetog pisma (Lev 24, 10-16). A da bi pokazao besmislenost ovih grijeha i ljudsku glupost u neshvaćanju grijeha, dao je par primjera i iz životinjskog svijeta.
I jedan i drugi grijeh se stavljaju u teške grijehe, jer su i jedan i drugi grijeh govor Zla (Zla, koje preko nas ljudi koji smo stvoreni na sliku Božju i po tome i usmjereni dobru i za dobro, zavođenjem želi provodit zlo) koje sije zlo sjeme uništavajući tako i grešnika i sve oko njega – kao zarazna bolest!
Reakcije na zadanu temi i razgovori koji su se pokrenuli na osnovu teme poslije susreta, pokazali su da je tema pogođena i da možda premalo razmišljamo o njoj.

Pretraživanje

Idi na vrh