Najavljujemo

Nema nadolazećih događaja!
Facebook

Dana 10. 2. 2018. u našoj župi, točnije u crkvi sv. Ante svečano smo proslavili spomendan našeg hrvatskog blaženika, bl. Alojzija Stepinca. Misno slavlje pred punom crkvom predvodio je župnik župe Main Taunus Hochtaunus-a, fra Ante Jojo Marković u koncelebraciji sa župnikom fra Željkom i kapelanima Fra Kristijanom i fra Ivanom.


Fra Ante je u propovijedi prikazao povijest našeg hrvatskog naroda, koja ni malo nije bila laka. Naime kroz našu kršćansku povijest pod mnogim vlastima provodili smo teške trenutke različitih tortura, odbacivanja i osporavanja, ne samo to, nego još, nakon tih muka opet bi proživljavali različite metode zatiranja istine. Sva ta povijest se nekako ponovila i na blaženom kardinalu Alojziju Stepincu. Nakon muka koje je podnio zbog vjere i vjerodostojnog svjedočanstva, radi toga što je stajao hrabro uz svoj voljeni hrvatski narod s potpunom predanošću katoličkoj crkvi i sv. ocu papi, svjedoci smo, da se danas sve to želi izokrenuti i lažno prikazati, kako bi se zameo trag tog svetog primjera. Ali Blaženi Stepinac vječno živi u hrvatskom narodu i vjerskom štovanju. I svaka laž i obmana još više govori o njegovoj svetosti i divnom primjeru… Sadržajnu propovijed je zaključio nadom da će uskoro naš blaženik postati i svetac.
Svečano sveto misno slavlje, svojim pjevanjem, uzveličao je naš župski mješoviti zbor pod ravnanjem sestre Pavlimire.

Pretraživanje

Idi na vrh