Najavljujemo

Nema nadolazećih događaja!
Facebook

Poklade su vrijeme kada na sebe stavljamo maske. Sama promjena identiteta oslobađa pojedinca od pravila svakodnevnog života. Promjenom odjeće moguće je promijeniti spol ili društveni status i unijeti pomutnju u ustanovljeni red stvari. Poklade su vjekovima tolerirali i Crkva i država. U prošlosti su pokladni običaji imali ulogu u prizivanju plodnosti, čišćenju od grijeha i pobjedi nad zlim silama. Pa ga kao takvog trebamo i shvatiti u vremenu prije korizme, vremenu obraćenja i čišćenja od zla i grijeha!
S tom nakanom u našoj župi se već duže vrijeme organiziraju u ovo doba „Dječje poklade“, gdje djeca sa svojim roditeljima, vjeroučiteljima, fratrima i časnim sestrama uz pjesmu ples i različite igre provedu vrijeme pod maskama.
Ove godine pokladnu zabavu sa djecom imali smo 10. veljače u 15 sati. Djeca su se natjecala u različitim igrama koje su bile prožete pjesmom i veseljem.

Najprije je upriličena igra poštara, nakon toga trčanje oko stolica, potom gađanje magarca u rep, poslije čega je bila utka sa žlicama u kojima su bili maleni balončići, nakon toga skakanje u vrećama, pa puhanje balona, i kao najzadnja igra je bila povlačenje konopca, u kojoj su se okušali i roditelji. Svi pobjednici dobili su i prigodne nagrade, a za sve one koji nisu uspjeli dobiti neku od nagrada, utješna nagrada su bile različite slastice.
Sve je bilo za pet!!! I hvala svima, koji su pridonijeli da ovaj lijepi susret, bude lijep.

Pretraživanje

Idi na vrh