Facebook

Dana 3. veljače u našem hrvatskom centru izvedena je predstava „Grga Čvarak“. Predstava „ Grga čvarak“ nastala je prema istoimenoj knjizi i pjesmi Ratka Zvrka o malenom nestašnom dječaku iz Zelengaja, koja od svoga nastanka pa sve do danas humorom ne prestaje uveseljavati djecu i odrasle. Grga je nestašan, zaigran, pomalo neposlušan, ali ima veliko srce. Baš kao i Grga svatko od nas ima vrline i mane. Na to ne možemo često puta utjecati, ali možemo svakako težiti da ono u nama u svakom trenutku prevladava.


Predstavu je pred prepunom župskom dvoranom upriličila glumačka ekipa Scene „Gorica“ : Ana Vilenica, Mateo Videk i Tomislav Krstanović. Oni u predstavi prikazuju dogodovštine iz Grgina života, gdje je lijepo, slikovito i smiješno prikazan odnos s prijateljima, školi, prvoj ljubavi i majci!
Poruke ove predstave koja je sve nasmijala do suza, vrlo su snažne. Ova predstava prikazuje, kako je važno pomagati drugima, voljeti svoje bližnje i biti dobar prema svima, a uz to kako cijeniti prirodu i njene ljepote.
U našoj župi su bile dvije izvedbe: prva u 16;30 i druga u 18:15 sati!

Pretraživanje

Idi na vrh