Facebook

Ovogodišnja Božićna proslave – Nikolinja, bila je organizirana u Saalbau Bornheim. Na prvi pogled je bilo uočljivo da je bilo puno više ljudi nego proteklih godina. Mnogi su došli podržati naše najmanje, naše drage vjeroučenike, koji su sa svojim vjeroučiteljima pripremili cijeli program.


Na početku sve prisutne je pozdravio župnik fra Željko, a program je vodio fra Ivan. Cijela proslava je bila otvorena nastupom dječjeg folklora koji su nam otpjevali i otplesali plesove hrvatske Posavine. Nakon njih su vjeoučenici 4. i 5. razreda, pokazali da oni osim učenja, pisanja i crtanja, znaju dobro i glumiti, pripremivši scenski prikaz dijaloga između pustinjaka i stranaca, koji govori o vidljivom Bogu u njegovim stvorenjima. Preuzeto iz njihova udzbenika. To je bio lijep uvod i u cijeli smisao ove nase proslave, a to je radost koju iščekujemo u Božiću, gdje se Bog pokazao na najvidljiviji način uzevši naše ljudsko obličje. Poslije njih je Mladi folklor otpjevao i otplesao splet plesova Slavonije, Baranje i Podravine. Dopunska škola hrvatskog jezika je izvela dvije kratke predstave. U prvoj su nastupili manji učenici, koji su svima dočarali kako je kada sveti Nikola zaglavi, kada sve ne ide po planu. A u drugoj predstavi su predstavili sv. Nikolu koji je dobar, dariva i brine za potrebite, pod naslovom „Budi i ti sveti Nikola“. Izmedju dvije predstave Dopunske škole nastupio je Folklor odraslih, koji su otpjevali i otplesali plesove Like. Nas PAX, grupa mladih koji su jako dobro svima poznati, jer svake nedjelje uljepšavaju sveto misno slavlje na misi sa mladima u Deutschorden crkvi. Oni su nam odsvirali i otpjevali dvije pjesme: Ti svijetlo svijeta i Nek pada. Najduža I najsadržajnija predstava je bila “Božićni san” s kojom su nasi vjeroučenici pokazali kakav je Božićni san – toliko krasan, da postaje stvarnost. To bi željeli da je svaki dan, kada su na zemlji ljudi svi sretni i puni ljubavi, kako kaže pjesma koju je izveo dječji zbor sa još dvije pjesme: Ide zima i Pahuljice. Dolazak svetog Nikole obilježili su oni najmanji – prvašići, koji su sv. Nikolu dozvali pjesmom i plesom. Po dolasku sv. Nikole sva djeca su dobila darove, koje su mu pomogli podjeliti, naši uvijek vrijedni folkloraši.
Na samom kraju dječjeg programa, župnik fra Željko se je zahvalio svima, a na poseban način voditeljicama folklora i časnim sestrama. Nakon toga je najavio grupu Upitnik, koja je zabavljala sve prisutne, svojom svirkom i pjesmom. U prvoj pauzi glazbenog dijela upriličeno je izvlačenje parova, po kolima, za Katoličku malonogometnu ligu hrvatske katoličke župe Frankfurt/M. 2017./2018. Ove godine dvije su lige: Liga mladih i Liga starijih. U lizi mladih nastupat će 12 ekipa, a u lizi starijih 6 ekipa.
Sve je proteklo lijepo i skladno uz veliku podrsku župnog vjeća i mnogih dobrioh ljudi koji su uvijek voljni činiti dobro! Svima hvala!

Pretraživanje

Idi na vrh