Facebook

Naša župa je 30.5.2016. proslavila Majčin dan! Po prvi puta je bila proslava u Saalbau Fechenheim. Ulaz za sve posjetitelje je bio od 17 sati, a s programom se je počelo u 18:30 sati.
U samom programu nastupala su djeca u dvije plesne skupine, tri grupe folklora i dječji zbor uz male glumce i recitatore. Najprije je nastupila prva plesna skupine male djece, nakon kojih su prvopričesnici izrecitirali pjesmu „Najbolja mama“. Velika grupa folklora je nastupila sa plesovima i pjesmama Podravine, nakon čega su vjeroučenici 4. i 5. razreda izrecitirali pjesmu „Mami za dar“.

Srednja grupa folklora je otpjevala i otplesala plesove Posavine, poslije čega je druga grupa vjeroučenika 4. i 5. razreda izrecitirali pjesmu „Mojoj mami“. Zadnja folklorna skupina, oni najmanji otplesali su plesove Korčule uz pjesmu tog kraja. Nakon tog bloka plesova i lijepih recitacija uslijedio je scenski prikaz „Mama“, kojeg su izveli najniži razredi. Njihova kreativna izvedba je izazvala puno smijeha i oduševljenja, što je bila i lijepa najava dječjeg zbora koji je imao točku od četiri pjesme: „Gospi“, „Mama hvala ti za sve“, „Majčin dan“ i „Hvala mama“. Prije druge pjesme bio je igrokaz „Pjesma srca“ a uz zadnju pjesmu plesala je druga plesna skupina onih najmanjih i najslađih, što je lijepo zaokružilo jednu lijepu cjelinu u kojoj je uživala prepuna dvorana!
Nakon cijelog programa župnik je pozdravio sve nazočne, a na poseban način mame u čiju čast je sve ovo i pripremljeno. Na poseban način se je zahvalio svim suradnicama, koje rade u župi i sa djecom poklonivši im ruže. To isto su učinili i folkloraši poklonivši ružu svakoj mami u dvorani! Sve je bilo lijepo, a kako bi taj lijepi osjećaj potrajao dugo u noć, potrudila se je grupa „Upitnik“, koja je imala zabavni dio programa!

Pretraživanje

Idi na vrh