Facebook

Ove godine proslava dana Blaženog Alojzija Stepinca, proslavljena je 6. i 7. veljače, jer na sam blagdan (10.II.) je spadala Čista srijeda i početak korizme.

Ovogodišnju proslavu predvodio je svojim izlaganjem i propovijedanjem fra Damjan Čovo, duhovnik hrvatskih časnih sestara u biskupiji München. On je prvog dana, predvodio sv. misu u crkvi sv. Ante u 19.00 sati, nakon koje je imao izlaganje o Bl. Alojziju Stepincu. Već svima nama poznatu problematiku fra Damjan je iznio na jako zanimljiv način, posebno u govoru odnosa papa prema liku i djelu bl. Alojzija Stepinca, a na poseban način današnjeg pape Franje, koji za vjerodostojnost Stepinčeva svetog života pita i njegove mrzitelje i neprijatelje! Fra Damjan je drugog dana proslave predvodio i nedjeljne mise gdje je prigodno propovijedao o našem blaženiku vješto nadovezujući se na svetopisamske tekstove!

Proslavu Stepinčeva na poseban način su proslavili i oni najmlađi, posebno na nedjeljnoj dječjoj sv. misi u crkvi sv. Ante u 8:45 sati i u Unterliederbachu u crkvi sv. Ivana u 16 sati, gdje su dvije grupe vjeroučenika nižih razreda izveli predstave - o odnosu bl. Alojzija Stepinca sa franjevcima, a na poseban način sa Franjevačkim svjetovnim redom, kojem je i sam pripadao. Navedenu predstavu s djecom su uvježbali fra Ivan i sestra Pavlimira, jer ove godine je dobiven dekret za osnivanje Franjevačkog svjetovnog reda u našoj župi. Nakon 5 godina egzistairanja Franjevačkog svjetovnog reda u našoj župi sada će formalno i pravni i zaživjeti. Neka sve prati zagovor našeg blaženika Alojzija Stepinca!

Pretraživanje

Idi na vrh