Facebook

Sa Adventskom duhovnom obnovom, od 7. do 9. 12. 2018., ušli smo u samo srce adventa, kada je potrebno da se čovjek povuče i izdvoji od ovozemaljskih navezanosti i ovisnosti, kao i ovozemaljskih briga, o čemu govori prva nedjelja došašća. Da se povuče u pustinju svoga života i pripravi put Gospodinu u svome srcu, za što nam je primjer sv. Ivan Krstitelj po evanđelju druge nedjelje došašća.


Adventsku duhovnu obnovu je predvodio profesor na katoličkom bogoslovnom fakultetu u Splitu i franjevac franjevačke provincije Presvetog Otkupitelja u Splitu, fra Ante Vučković. On je kroz dva dana na svoj genijalan i nadasve zanimljiv način razradio ps 63,2 „Tebe žeđa duša moja“. Mnoštvo vjernika je imalo šansu kroz duhovnu obnovu ući u svoje srce kako bi što bolje pripremili sebe na ono što dolazi, rođenje Boga – najprije u nama samima, u našim obiteljima i svim međuljudskim odnosima. Uz razmišljanja, slavljenja svetih misa i euharistijskih klanjanja, u petak i subotu, duhovna obnova je zaključena svetim misama u nedjelju, na misama u 9 sati u crkvi sv. Josipa i u 12 sati u Katedrali, koje je predvodio i propovijedao također fra Ante.
Adventsku pripravu vjernici mogu nastaviti, između ostalog, sakramentom Ispovjedi. Termini Ispovijedi, kada će biti veći broj svećenika vjernicima na raspolaganju, jesu: 14. 12. 2018 u 18 sati u crkvi sv. Ante, zatim 15. 12. 2018. Ispovijed za djecu u 11 sati u crkvi sv. Ante, Ispovijed za mlade bit će taj isti dan 15. 12. 2018. u 18 također u crkvi sv. Ante, Dana 21. 12. 2018. u 18 sati u crkvi sv. Ante ispovijed za sve, kao i 22. 12. 2018. također u 18 sati u crkvi sv. Ante! Iskoristimo ovo milosno vrijeme!!!

Pretraživanje

Idi na vrh